PROF. JONAS JANULEVIČIUS

Dydis: px
Rodyti nuo puslapio:

Download "PROF. JONAS JANULEVIČIUS"

Transkriptas

1

2 PROF. JONAS JANULEVIČIUS Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausias dirigentas VDU Muzikos akademijos profesorius Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos moksleivių simfoninio orkestro vadovas Brangūs I respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso VIVA MUSICA 2021 dalyviai, šviesus muzikos pasaulis, nepaisant nūdienos pasaulio negandų, nepaliaujamai keliauja ieškodamas gražesnės rytdienos. Jūsų atliekama muzika ir begalinis noras tobulėti yra pavyzdys visiems, kurie dažnai sustoja kasdienybės rutinoje. Kiekviena diena, kiekviena valanda, praleista grojant, analizuojant, dirbant su mokytojais, tegu veda Jus tikslo link, kuris yra džiaugtis muzika ir skleisti ją aplink save. Dalyvaudami šiame konkurse, Jūs darote kelis gerus darbus: pirma, Jūs verčiate save būti disciplinuotais, Jūs siekiate sunkaus tikslo. Antra, Jūs tampate pavydžiu draugams, kurie galbūt ir pritingi pajudinti savo snaudžiančius gabumus. Trečia, Jūs esate pasiruošę draugiškai rungtis su savo draugais, parodyti, ką galite geriausio. Šio konkurso organizatorius Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai, įdėjo didžiules pastangas suburti Jus, į šią smagią šventę. Tegu Jūsų muzikavimas, klausymas vieni kitų, draugiškos muzikinės rungtynės, išlieka įsimintinu įspūdžiu Jūsų gražios vaikystės muzikiniame albume. Su gražiausiais linkėjimais, Prof. Jonas Janulevičius

3 VERTINIMO KOMISIJA FORTEPIJONO KATEGORIJA DOC. AIDAS PUODŽIUKAS LMTA Fortepijono katedros docentas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogas Doc. Aidas Puodžiukas jaunosios kartos lietuvių pianistas, koncertuojantis Lietuvos, JAV, Azijos ir Europos koncertų salėse. Pianistas yra pasirodęs daugelyje tarptautinių festivalių: Music Academy of the West (Santa Barbara, JAV), Piestany Music Festival (Slovakija), Piano Institute at Colby (Maine, JAV), Sarasota Music Festival (Sarasota, JAV), Piano Institute at West Chester (Pensilvanija, JAV), Piestany Music Festival (Slovakija), ASIA EUROPE New music festival (Hanoi, Vietnamas). A. Puodžiukas yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas (Lietuvoje, Čekijoje, Ispanijoje, JAV): Maria Canals konkurse Barselonoje, Yamaha Foundation of Europe Vilniuje, Heida Hermans pianistų konkurse JAV, A. Dvorak pianistų konkurse Vilniuje, A. Richmond pianistų konkurse JAV ir daugelio kitų m. pianistas, bendradarbiaudamas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Martyno Staškaus, įrašė Vytauto Bacevičiaus koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1. Debiutinį šio koncerto atlikimą A. Puodžiukas grojo 1999 m. Gaidos festivalyje Vilniuje, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Robertu Šerveniku. A. Puodžiukas gimė Vilniuje, muzikų šeimoje. Skambinti fortepijonu pradėjo būdamas šešerių baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą mokytojos-ekspertės M. Lapėnaitės klasėje. Gavęs bakalauro diplomą Lietuvos Muzikos Akademijoje, dėstytojos Aleksandros Žvirblytės klasėje, A. Puodžiukas įstojo į Juilliard muzikos mokyklą New York e, kur studijavo profesoriaus Jerome Lowenthal klasėje. Nuo 2003 m. pianistas tęsė studijas Boston University College of Fine Arts pas profesorių Anthony di Bonaventura. Šioje mokykloje pianistas baigė magistro studijas ir įgijo prestižinį Artist Diplomą. A. Puodžiukas tobulino savo meistriškumą pas garsius pianistus ir pedagogus: Emanuel Krasovsky, Lev Natocheny, Igor Laszko, Lazar Berman ir Peter Eicher. Aidas taip pat studijavo kamerinę muziką Juilliard String Quartet nario Raphael Hillyer klasėje ir su Muir String Quartet nariais.

4 Nuo 2008 m. A. Puodžiukas dėsto fortepijono specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje M. K.Čiurlionio menų mokykloje. Pianistas vedė meistriškumo kursus Lietuvoje, JAV, Italijoje, Danijoje, Serbijoje, Latvijoje. Jis yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų vertinimo komisijos narys. DOC. BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ VDU Muzikos akademijos fortepijono katedros docentė Dainavimo katedros koncertmeisterė Kauno valstybinio choro koncertmeisterė Doc. Beata Andriuškevičienė 1990 m. baigė Šiaulių konservatorijos fortepijono klasę, 1996 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto prof. R. Čepinsko fortepijono klasę ir doc. L. Richterytės-Janulevičienės koncertmeisterio klasę, įgydama fortepijono muzikos magistro laipsnį. Nuo 1996 m. buvo LMTA Kauno fakulteto Fortepijono katedros koncertmeisterio klasės lektorė, nuo 2011 m. yra VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedros lektorė ir Dainavimo katedros koncertmeisterė, nuo 2018 m. VDU Muzikos akademijos fortepijono katedros docentė. Nuo 1994 m. Kauno valstybinio choro koncertmeisterė. Kartu su choru koncertavo Rusijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Danijoje, Kinijoje. Pianistė nuolat dalyvauja tarptautiniuose Pažaislio, M. K. Čiurlionio E. Griego muzikos festivaliuose. Su Kauno valstybinio muzikinio teatro solistais ir dramos teatro aktoriais yra paruošusi daug muzikinių literatūrinių programų ir koncertų. Yra aktyvi Kauno muzikinės akademinės bendruomenės narė, dalyvauja bendruomenės koncertinėje veikloje, priklauso Kauno M. K. Čiurlionio draugijai. Pianistės repertuare skamba pasaulinės klasikos lobynui priskiriami J.S. Bacho, G. F. Händelio, L. van Beethoveno, W. A. Mozarto, K. Pendereckio, F.Poulenco, G. Mahlerio chorinės ir vokalinės muzikos kūriniai, lietuvių kompozitorių J. Naujalio, J. Pakalnio, J. Gruodžio, J. Švedo, V. Jakubėno ir kitų muzika. B.Andriuškevičienė už nuopelnus Kauno ir Lietuvos kultūrai 2010 m. apdovanota Kauno miesto kultūros skyriaus įsteigtu prizu Tikra muzika, o 2014 m. Kauno miesto savivaldybės apdovanojimu Kauno miesto burmistro Jono Vileišio Žalvariniu medaliu. Pianistė daugelio Lietuvoje vykstančių jaunųjų atlikėjų konkursų komisijų ir vertinimo žiuri narė.

5 LEKT. GYTIS CINAUSKAS LMTA Kamerinio ansamblio katedros lektorius Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų ir Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklų pedagogas Lekt. Gytis Cinauskas, baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, doc. Jurgio Bialobžeskio klasę, nuo 1992 m. studijas tęsė Graco (Austrija) muzikos universitete, prof. Käte Wittlich kamerinio ansamblio klasėje ir baigė ją su pagyrimu. Tobulinosi Monrealyje (Kanada), McGillo universiteto prof. Antonio Lysy klasėje. Kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvis arba koncertmeisteris koncertavo Lietuvoje, Austrijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Čekijoje, Kanadoje, JAV. Jo scenos partneriais yra buvę daugiau kaip 100 Lietuvos ir užsienio atlikėjų, tarp kurių Raimonda Tallat-Kelpšaitė (sopranas), Robertas Beinaris (obojus), Erichas Oskaras Huetteris (violončelė, Austrija), Sabine Grofmayer (klarnetas, Vokietija), Georgas Hörtnagelis (kontrabosas, Vokietija), Yosifas Feigelsonas (violončelė, JAV), Ilanas Schneideris (altas, Liuksemburgas), Čiurlionio kvartetas, Orbis kvartetas (Austrija) bei kiti. Kaip solistas skambino su Klaipėdos ir Kauno kameriniais orkestrais, jungtiniu Kauno ir Graco simfoniniu orkestru, bendradarbiavo su tokiais dirigentais kaip Robertas Šervenikas, Karlheinzas Pöschlis (Austrija). Atlikėjas dalyvavo Diuseldorfo, Feldbacho, Žemutinės Austrijos, Pažaislio, Muzikos rudens bei daugelyje kitų festivalių, Mozarto savaitės, Marių klavyrų renginiuose Lietuvoje, didžiosiose Vokietijos, Austrijos, Suomijos, Kanados koncertų salėse ( Beethovenhaus Bonoje, Stefaniensaal Grace ir kt.). G. Cinauskas yra vienas iš Lietuvos Austrijos jaunimo simfoninio orkestro įkūrėjų. Pianistas yra išleidęs CD Lietuvoje ir užsienyje. Jis pirmasis atliko kompozitorių Viktoro Fortino, Georgo Arányi-Aschnerio, Loretos Narvilaitės, Nailios Galiamovos, Gedimino Rimkaus-Rimkevičiaus, Giedriaus Svilainio ir kt. kompozitorių kūrinius. Už kūrybinę veiklą atlikėjas buvo paskatintas Austrijos valstybine, V. Landsbergio fondo, Lietuvos kultūros ministerijos, J. Lennono klasikinės muzikos stipendijomis. Pianistas daug dėmesio skiria pedagoginiam darbui LMTA, M.K. Čiurlionio menų mokykloje, B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, taip pat yra tarptautinių konkursų žiuri narys, veda meistriškumo kursus Lietuvoje ir užsienyje.

6 STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEGORIJA ILONA KLUSAITĖ Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytoja ekspertė Collegium styginių kvarteto primarijė Ilona Klusaitė išsilavinimą įgyjo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje (K. Ivaškevičiaus smuiko klasė) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. U. Jagėlaitės smuiko, prof. D. Katkaus ir prof. A. Vainiūnaitės kamerinio ansamblio klasės). Ji stažavosi pas prof. E. Paulauską LMTA Kauno fakultete. Nuo m. smuikininkė griežė Kauno styginių kvartete pirmuoju smuiku. Su šiuo ansambliu ji dalyvavo Amadeus kvarteto kursuose Londone, laimėjo Grand Prix Kauno kamerinės muzikos festivaliuose. Sąjunginiuose kvartetų konkursuose buvo apdovanota garbės raštais. Nuo 1997 m. smuikininkė griežia pirmuoju smuiku styginių kvartete Collegium, o nuo m. I. Klusaitė dirbo Kauno miesto simfoniniame orkestre. Nuo 1984 m. I. Klusaitė dėsto Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Yra mokytoja ekspertė. Nuo m. I. Klusaitė dėstė LMTA ir VDU MA smuiko ir kamerinio ansamblio disciplinas. Šešis metus yra dirbusi prof. E.Paulausko ir prof. P. Bermano asistente. Nuo 2015 m. smuikininkė yra tarptautinių Xenia kamerinės muzikos kursų styginiams Italijoje dėstytoja ir viena iš koordinatorių m. ir 2020 m. ji inicijavo ir organizavo tarptautinius J. Naujalio kamerinės muzikos kursus vaikams ir jaunimui Kaune. Nuo 2014 m. ji yra Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos (ECMTA), o nuo 2015 m. Xenia ensemble asociacijos narė ir viena iš Kamerinės muzikos rėmimo fondo steigėjų. Už kūrybingą darbą su jaunimu ji buvo įvertinta Lietuvos Respublikos prezidentų V. Adamkaus ir D. Grybauskaitės garbės raštais, o Kauno miesto savivaldybė ją apdovanojo Santakos garbės ženklu ir III-ojo laipsnio ordinu už indėlį į Kauno kultūrinį gyvenimą (2010 m.). I. Klusaitė yra inicijavusi ir atlikusi šiuos projektus: Baltijos muzika, A. Piazzolla Nuevo Tango (CD), A. Schoenberg Mėnulio Pjero, Ph. Glass styginių kvartetai, 1972-ųjų metų Kauno pavasariui (DVD), Smuikas ir žodis Lietuvoje. Paskutinysis projektas Ant sidabro tilto: polifoninės improvizacijos (2020m.) sudarytas, panaudojant J. S. Bacho sonatų ir partitų smuikui solo ištraukas, lietuvių liaudies sutartines ir džiazo improvizacijas.

7 LEKT. KRISTINA KUPŠIENĖ LMTA KF Muzikos katedros lektorė Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos E. Balsio menų gimnazijos mokytoja ekspertė Gimė 1969 m. Šiauliuose, mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, baigusi Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją, įgijo magistro laipsnį docentės Undinės Jagėlaitės smuiko klasėje. Mokytoja-ekspertė Kristina Kupšienė nuo 1994 m. dėsto Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje bei St. Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu yra Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos lektorė. Kristina Kupšienė nuolatos kviečiama vesti pamokas tarptautiniuose ir respublikiniuose smuikininkų meistriškumo kursuose Lietuvos muzikos mokyklose, taip pat yra dažna Lietuvos smuikininkų konkursų komisijos narė, tarptautinio smuikininkų festivalio Musica in Vivo nuolatinė lektorė bei organizatorė. Jos mokiniai yra įvertinti Lietuvos bei tarptautiniuose konkursuose: Respublikinis Raimundo Katiliaus, Jono Urbos, Balio Dvariono, Tarptautinis Gradus ad Parnassum, Olimpo musicale, tarptautinis jaunųjų stygininkų konkursas prof. V. Radovičiui atminti, Augusta Dambrovski (Rygoje) konkursai, kuriuose buvę mokiniai Darius Kaunas, Eglė Urbonavičiūtė, Teodora Morta Ajauskaitė, Vilija Bogušaitė, Roberta Bagdžiūtė, Monika Dargytė, Raminta Macaitė, Barbora Bačkutė, Lukas Pronskus pelnė apdovanojimus. Mokiniai bei studentai taip pat aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, yra įvairių tarptautinių festivalių dalyviai, kuriuose griežia kaip solistai bei kamerinių ansamblių dalyviai. Jurgita Bačkuvienė, Jūratė Gaižutytė grojo solo su Klaipėdos Kameriniu orkestru, Darius Kaunas grojo solo su Kauno valstybiniu simfoniniu (dirig. Modestas Pitrėnas), Mažosios Lietuvos simfoniniu (dirig. Stasys Domarkas) bei Klaipėdos kameriniu orkestrais. Eglė Urbonavičiūtė dalyvavo tarptautiniame Vladimiro Spivakovo festivalyje Maskva pasitinka draugus, kuriame grojo solo su Rossijskaja kamerata orkestru (dirig. Andrej Kruzhkov) ir buvo apdovanota maestro V. Spivakovo smičiumi, Eglė taip pat griežė solo su Kauno simfoniniu (dirig. Vytautas Lukočius), Mažosios Lietuvos (dirig. Stasys Domarkas), Klaipėdos kameriniu (men. vad. Mindaugas Bačkus), Les Orpheistes Festival (men. vad. Mario Hossen)

8 orkestrais, Teodora Morta Ajauskaitė griežė solo su Klaipėdos kameriniu, Mažosios Lietuvos bei Kauno simfoniniu orkestrais, grojo jungtiniame Austrijos ir Lietuvos jaunimo simfoniniame orkestre, kuriam vadovavo prof. Saulius Sondeckis. Šiuo metu buvęs mokinys Darius Kaunas dirba Vokietijos Neubrandenburger Philharmonie orkestro antruoju koncertmeisteriu. Eglė Urbonavičiūtė buvo pakviesta į koncertinį turą Vokietijoje su žymiuoju Kremerata Baltica orkestru (men. vad. Gidonas Kremeris), šiuo metu yra Kataro filharmoninio orkestro narė, Teodora Morta Ajauskaitė yra Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisterė, Tomas Cinelis dirba Klaipėdos kameriniame orkestre, Elvyra Kvecytė dirba Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniame orkestre, Vilija bogušaitė dirba Šv. Kristoforo kameriniame orkestre (Vilnius), Eduardas Bogdanovas dirba LOBT simfoniname orkestre.

9 DOC. RAMUTĖ KALNĖNAITĖ VDU Muzikos akademijos docentė LMTA Pedagogikos katedros docentė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Gimė Vilniuje m. M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinė. Mokytojo ROMANO ARMONO violončelės specialybės klasę baigusi su pagyrimu. Pirmieji tarptautiniai (Čekijoje pirma ir absoliuti) ir kelių respublikinių konkursų pirmųjų vietų laimėjimai m. studijos Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje prof. Stefano Kaljanovo (ilgamečio Mstislavo Rostropovičiaus asistento) violončelės klasėje. Kamerinio ansamblio studijos (nuo pirmo kurso): duetai, trio, kvintetai prof. Marko Milmano klasėje. Kvarteto studijos prof. Dmitrijaus Šebalino ( Borodino kvarteto altas) klasėje. Nuo antro kurso studentų simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisterė. Dirigentai: Fuat Mansurov, Genadij Roždestvenskij, Jurij Polianskij. Baigus 5-erių metų studijas suteiktos visos kvalifikacinės kategorijos: solisto atlikėjo, kamerinio ansamblio atlikėjo, orkestro solisto, pedagogo. Respublikos pageidavimu paskirta dirbti Lietuvos kameriniame orkestre m. tęsiamos studijos (be respublikinės vietos) Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos solinėje aspirantūroje (asistentūra-stažuotė) prof. Sefano Kaljanovo klasėje. 7-eri metai Maskvos konservatorijoje paruoštos ir atliktos programos su pianiste Aza Amintajeva, legendine Mstislavo Rostropovičiaus klasės koncertmeistere. Dalyvauta prof. N. Šachovskajos meistriškumo pamokose, prof. St. Kaljanovo atvirų pamokų meistriškumo kursuose Vengrijoje, Uzbekijoje m., grįžus į Lietuvą pedagoginis darbas Nacionalinėje M. K. Čiurionio menų mokykloje styginių (violončelės specializacijos), kamerinio ansamblio, akompanimento skyriuose ir iliustratoriaus darbas. Labai aktyvi koncertinė veikla m. Rygoje, tarprespublikiniame muzikų-atlikėjų (dabar prestižiniame tarptautiniame) 3-jų turų konkurse laimėta 1-a vieta. Muzikų sąjungos aktyvi narė nuo 1995 m. Koncertuota Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Rusijos didžiųjų miestų geriausiose salėse, Uzbekijoje. Grota solo su Lietuvos Nacionaliniu, Latvijos, VOBT simfoniniais, Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu, Taškento konservatorijos kameriniu, M. K. Čiurlionio

10 menų mokyklos styginių ir simfoniniu orkestrais. Dalyvauta tarptautiniuose muzikos festivaliuose: Tomo Mano, Alternatyva, Kristupo vasaros, Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu, Šiaurės Lietuvos muzikos festivalis Biržai 2012, 2014, Prahos tarptautiniame vasaros festivalyje Olympus musicus 2016, 2017, 2018 m. ir kt m., Rygos 800 metų jubiliejiniame renginyje Tarptautiniame Mstislavo Rostropovičiaus violončelininkų festivalyje atstovauta Lietuvai (dalyvių solinė koncertinė programa ir violončelininkų orkestro koncertas solistas ir dirigentas Mst. Rostropovičius) m. VOBT Amerikiečių choreografų spektaklyje koncerte Atspindžiai visą sezoną buvo atliekamos P. Čaikovskio Variacijos rokoko tema violončelei ir orkestrui, op. 33. Meno kūrėjo statusas suteiktas LR Kultūros ministro 2005 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. ĮV 513. Nemaža muzikos įrašyta Lietuvos radijo fondams, CD. Parengta nemaža koncertinių programų su daugeliu puikių Respublikos ir užsienio šalių atlikėjų. Koncertų partneriai pianistai: Aušra Banaitytė, Gražina Ručytė-Landsbergienė, Jurij Gildiuk (Baltarusija), Jurgis Karnavičius, Leonid Dorfmann (Vokietija), Sonata Deveikytė-Zubovienė, Albina Šikšniūtė, Eugenijus Žarskus, Elena Stanevičiūtė, Sonata Alšauskaitė-Mikulė, Daiva Stulgytė, Vsevolod Dvorkin (Italija), Irina Nuzova (JAV) ir kt.; vargonininkai: Leopoldas Digrys, Bernardas Vasiliauskas, Leonidas Melnikas, Renata Marcinkutė-Lesieour, Gediminas Kviklys, Jūratė Bundzaitė, Jūratė Landsbergytė; altininkai: Harald Schoneweg (Vokietija), Jakov Zats (Italija); klarnetininkai: Algirdas Budrys, Genadij Zabara (Baltarusija); smuikininkai: Roman Fedchuk (Čekija), Nataša Lipkina (JAV), Alechandro Drago (Argentina) Johannes Hustedt (fleita, Vokietija), Maija Priedele (violončelė, Latvija) ir daugelis kitų m. kvarteto Akademija narė, labai aktyvi koncertinė veikla. Dažna Rašytojų sąjungos Rašytojų klubo renginių dalyvė ilgametis kūrybinis bendradarbiavimas su Lietuvos literatūrologais, poetais, aktoriais, dailininkais. Metodinė, pedagoginė veikla: Nuo 1983 m. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, m. LMTA Pedagogikos katedros lektorė, nuo 2018 m. VDU Muzikos akademijos docentė. Parengta Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Styginių skyriaus Violončelės specializacijos programa, patvirtinta Švietimo ir mokslo ministro 2005 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. ISAK 596. Drauge su violončelės mokytoju ekspertu Romanu Armonu, kviečiant aukščiausio lygio užsienio šalių profesionalus, rengti tarptautiniai ir respublikiniai meistriškumo kursai Lietuvos violončelės mokytojams ir mokiniams. Eilę metų vesti meistriškumo kursai Rygoje, Tartu, Prahoje, daugelyje Lietuvos miestų. Tarptautinių ir respublikinių jaunųjų atlikėjų konkursų žiuri narė. Meno kūrėjų sąjungų projekto

11 AKIM ( Aukštosios kultūros impulsai mokykloms ) dalyvė. Paskaitų-koncertų tema: Pažinkime, kad pamiltume violončelę.... Išugdyta keliolika tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatų, diplomantų, specialiųjų prizų laimėtojų, nuolat garbingai atstovaujančių Lietuvai ir mokyklai, aktyviai dalyvaujančių prestižiniuose mokyklos ir kitų koncertinių organizacijų renginiuose m. apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka. Mokiniai, koncertavę solo su Lietuvos Nacionaliniu, Lietuvos Valstybiniu, Latvijos simfoniniais; Lietuvos, Talino, Kauno, Šv. Kristoforo, VDU kameriniais, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos styginiu, simfoniniu, Alytaus muzikos mokyklos simfoniniu, Marianske Lazne, Hradec Kralove filharmonijos simfoniniais orkestrais (Čekija). Buvę mokiniai labai sėkmingai tęsia studijas Vokietijos, Dublino, Helsinkio, Anglijos, JAV, Belgijos aukštosiose mokyklose.

12 VOKALO KATEGORIJA DOC. NOMEDA VILKANAUSKAITĖ- KUKULSKIENĖ VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedros docentė Kauno Valstybinio Muzikinio Teatro solistė (sopranas) Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos ir Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų klasikinio dainavimo mokytoja ekspertė 1985 m. baigė Panevėžio pedagoginę muzikos mokyklą chorinio dirigavimo specialybę, 1987 m. įstojo į Lietuvos muzikos akademiją prof. V. Mikštaitės solinio dainavimo klasę m. tęsė studijas LMA Kauno fakulteto dainavimo katedroje S. Martinaitytės dainavimo klasėje m. baigė LMA solinį dainavimą, suteikta operos solistės ir pedagogės kvalifikacija m. suteiktas LMA magistro kvalifikacinis laipsnis m. stažavosi Grace pas prof. Lioble. 1997m suteikta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos stipendija m. Tarptautinio Rygos vokalistų J. Vitolio konkurso Gran Prix laureatė, apdovanota už Leonoros arijos išpildymą. Rygos valstybiniame operos ir baleto teatre atliko Mimi vaidmenį G. Puccini operoje Bohema. Su Latvijos Filharmonijos orkestru atliko F. Mendelsono-Bartholdi II ir L. van Bethoveno IX simfonijas. Nuo 1996 m. dirba Kauno valstybiniame muzikiniame teatre soliste-vokaliste. Sukūrė daug pagrindinių vaidmenų įvairiose operose ir operetėse, miuzikluose (34 vaidmenys). Už Madalenos vaidmenį U. Giordano operos Andre Šenje apdovanota Fortūna statulėle. Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus Fortūna 2003 apdovanojimas ir diplomas už Andželės vaidmenį operetėje Grafas Liuksenburgas m. apdovanota Kauno muzikinio teatro Orfėjo statulėle m. kultūros ministro Vladimiro Prudnikovo padėkos raštas už kūrybinę veiklą Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

13 Dalyvavo Pažaislio muzikos, Tomo Mano Nidoje, E. Grieg ir K. M. Čiurlionio festivalių programose. Su Europos šalių jaunimo simfoniniu orkestru ir solistais koncertavo festivaliuose Operetė Kauno Pilyje. Koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atlikdama stambias formas. Solistė gastroliavo įvairiose šalyse Danijoje, Austrijoje, Italijoje, Olandijoje. Doc. N. Vilkanauskaitė-Kukulskienė Trys panteros solistė, gastroliavo su koncertine programa Floridoje, Bostone, Klivlende, Čikagoje, įrašė daug kūrinių Lietuvos radijo fondams. Nuo 1996 m. dirba Lietuvos Muzikos teatro akademijoje vokalo katedroje. Yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos vokalo katedros docentė. Pedagogė parengė begalę solistų ir choristų, kurie sėkmingai įsiliejo ir į Kauno valstybinio muzikinio teatro ir kitų muzikinių kolektyvų gretas. Taip pat doc. N. Vilkanauskaitė-Kukulskienė yra Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos, Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų klasikinio dainavimo mokytoja-ekspertė kur nemažai mokinių yra parengusi nacionaliniams ir tarptautiniams konkursams. Lietuvoje vykstančių jaunųjų atlikėjų konkursų komisijų ir vertinimo žiuri narė.

14 DALIA KUŽMARSKYTĖ Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė (mecosopranas) 1987 m. baigė Klaipėdos S. Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą, 1995 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Nuo 1995 m. yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė. Meno kūrėjo statusas suteiktas LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-171. Nuo 2005 m. iki 2016 m. dirbo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedroje m. tapo Respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso, 2000 m. Tarptautinio vokalistų konkurso Gintarinė lakštingala laureate m. įteikta Kultūros ministerijos premija už Maricos vaidmenį (I. Kalman, operetė Grafaitė Marica ). Dalia Kužmarskytė atliko vaidmenis: Rozalinda (J. Strauss Šikšnosparnis ), Silva (I. Kalman Čardašo karalienė ), Santuca (P. Mascagni Kaimo garbė ), Jokasta (I. Stravinskis Edipas karalius ), Karmen (G. Bizet Karmen ), Kunigaikštienė (G. Puccini Sesuo Andželika ), Eglė (A. Žigaitytė Žilvinas ir Eglė ), Marica (I. Kalman Grafaitė Marica ), Don Elvyra (W. A. Mozart Don Žuanas ), Tangolita (P. Abraham Balius Savojoje ), Silvija, Viltis (C. Monteverdi Orfėjas ), Balsas (M. de Falla Meilė burtininkė ), Grafienė Cedlau (J. Strauss Vienos kraujas ), Aušrinė (V. Bartulis Aušrinė ), Besė (pagal G. Gershwin Porgis ir Besė ), Ženevjeva (C. Debussy Palėjas ir Melisandra ), Veronikos Motina (G. Kuprevičius Veronika ), Otonas (C. Monteverdi Popėjos karūnavimas ), Mirta (V. Klova Pilėnai ) ir kitus. Nuo 1998 m. aktyviai dalyvauja operos ir simfoninės muzikos festivalyje Muzikinis rugpjūtis pajūryje, 2003 m. dalyvavo X Tarptautinis Baltijos šalių meno ir muzikos festivalyje Probaltica. 2003, 2004 m. Tarptautiniame festivalyje Operetė Kauno pilyje, 2005 m. koncerte-maratone Didysis muzikų paradas. Solistė turėjo koncertines gastroles JAV, Švedijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Latvijoje, Kazachstane ir kitose šalyse.

15 AUDRIUS RUBEŽIUS Lietuvos operos ir baleto teatro solistas (tenoras) Audrius Rubežius (gim ) Lietuvos operos ir baleto teatro solistas, baigė Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos muzikos teorijos ir kompozicijos specialybes. Čia gavo ir pirmąsias profesionalaus vokalo pamokas (prof. O. Totorienė) m. tapo respublikinio jaunųjų vokalistų konkurso laureatu (II premija). Dainavimo studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Virgilijų Noreiką m. dainininkas laimėjo pirmąsias premijas nacionaliniuose konkursuose: K. V. Banaičio vardo dainininkų konkurse ir II-jame B. Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkurse m. A. Rubežius buvo apdovanotas prestižiniu Teatro ir kino sąjungos prizu Kristoforu už Belmontės vaidmenį W. A. Mozarto operoje Pagrobimas iš Seralio. Meno kūrėjo statusas suteiktas LR kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-513. Solistas dirba su žymiais Lietuvos bei užsienio dirigentais ir režisieriais. Dainininko repertuare Don Otavio (W.A.Mozarto Don Žuanas ), Narabotas ir I žydas (R.Strausso Salomėja ), Čigonų baronas (J.Strausso Čigonų baronas ), Pongas (G.Puccini Turandot ), Don Chose (G.Bizet Karmen ), Germanas ir Čekalinskis (P.Čaikovskio Pikų dama ), Zygmundas (R.Wagnerio Valkirija ), Šuiskis (M.Musorgskis Borisas Godunovas ) ir daugelis kitų. Operos ir spektakliai: Georges Bizet Karmen (Don Chose), Stanisław Moniuszko Halka (Jontekas), Wolfgang Amadeus Mozart Pagrobimas iš Seralio (Belmontė); Don Žuanas (Don Otavio); Užburtoji fleita, Modest Mussorgsky Borisas Godunovas (Šuiskis), Otto Nicolai Vindzoro Šmaikštuolės (Fentonas), Giacomo Puccini Turandot (Pongas), Johann Strauss Čigonų baronas (Čigonų baronas), Richard Strauss Salomėja (Narabotas ir I žydas), Pyotr Tchaikovsky Pikų dama (Germanas ir Čekalinskis), Giuseppe Verdi Traviata (Alfredas Žermonas), Richard Wagner Valkirija (Zygmundas).

16 LIAUDIES INSTRUMENTŲ KATEGORIJA DR. LEKT. REGINA MAROZIENĖ LMTA Liaudies instrumentų katedros lektorė Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos direktorė, kanklių mokytoja ekspertė Dr. Lekt. Regina Marozienė (Vaišnoraitė, ) baigė atlikimo meno (kanklės) magistro studijas (prof. L. Naikelienė) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (2003), yra humanitarinių mokslų (menotyra (03 H), muzikologija (H 320) daktarė (2009). Daktaro disertacijos tema Lietuvių koncertinės kanklės ir akademinis kankliavimas: kilmė, raida, perspektyvos (XX a. XXI a. pradžia) (disertacijos mokslinė vadovė prof. habil. dr. Daiva Vyčinienė). Nuo 2009 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Liaudies instrumentų katedros lektorė: dėsto liaudies instrumentų meno istoriją, tiriamąjį darbą. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos kanklių mokytoja ekspertė (gimnazijoje dirba nuo 2002 m.), nuo 2020 m. gimnazijos direktorė. Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė m. pagal Erasmus studijų mainų programą stažavosi J. Sibelijaus muzikos akademijoje (Helsinkis, Suomija). Kaip kanklininkė solistė ir kanklių trio Aušrinė narė aktyviai dalyvauja įvairiuose kultūriniuose projektuose Lietuvoje ir už jos ribų. Tarptautinių kultūros projektų vadovė: Tarptautinis Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkursas-festivalis (nuo 2004 m.), Tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalis Tūto (nuo 2001 m.). Dainų švenčių Skambėkite, kanklės koncertų dirigentė, respublikinių, tarptautinių nacionalinių instrumentų atlikėjų konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje žiuri narė, liaudiškos muzikos žanrinės tarybos prie Lietuvos nacionalinio kultūros centro narė, Šiaulių m. savivaldybės kultūros ekspertų komisijos narė (nuo 2011 m.), įvairių metodinių leidinių recenzentė. Lietuvių liaudies instrumentinės muzikos draugijos Kanklės narė (nuo 2000 m.). Mokslinių, metodinių leidinių redaktorė ir sudarytoja. Paskelbusi per 40 mokslinių, publicistinių straipsnių recenzuojamuose mokslo ir kituose Lietuvos, užsienio leidiniuose. Aktyviai dalyvauja tarptautinėse, mokslinėse, metodinėse konferencijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Izraelyje, veda meistriškumo pamokas. Mokslinių interesų sritys: nacionalinių lietuvių ir pasaulio tautų muzikos instrumentų, jais atliekamos muzikos bei muzikavimo genezės, raidos ir perspektyvų tyrimai.

17 DOC. AUŠRELĖ JUŠKEVIČIENĖ LMTA liaudies instrumentų katedros docentė Gimė 1963 m., Vilniuje m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) atlikimo meno kanklių specialybės magistro studijas prof. Prano Stepulio klasėje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų katedros pedagogė (nuo 1993), docentė (nuo 2013). Dėsto specialybės instrumentą (kanklės), kamerinio ansamblio, pedagoginės praktikos, instrumentuotės disciplinas m. grojo Lietuvos dailės muziejaus kanklių trio. Ansamblis parengė originalių bei aranžuotų lietuvių kompozitorių kūrinių programų, surengė koncertų Estijoje, Danijoje, Suomijoje, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose: Pskove (Rusija, 2003), Soliaris, Rygoje (Latvija, 2004), Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu (2004), Pärnu (Estija, 2005). Parengė Kanklių trio 30-mečiui skirtą koncertų ciklą (2001). Įrašė kūrinių Lietuvos radijuje m. grojo Liaudies instrumentų ansamblyje Kanklės, nuo 2003 m. Vaivora. Ansamblis ne kartą gastroliavo Vokietijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, JAV, Kanadoje, Rusijoje, Latvijoje. Dalyvavo tarptautiniuose projektuose, festivaliuose ir konkursuose: Jono Švedo liaudies instrumentinės muzikos festivalis (2004, 2006, 2008); Prano Stepulio kamerinių tautinės muzikos ansamblių festivalis-konkursas (2004, 2008). Festivalis YOUropetogether Lietuva, Essenas, Vokietija, (2007), koncertą įrašė Vokietijos radijas; Veros Gorodovskajos daugiastygių begrifių liaudies instrumentų konkursas, II vieta (Rusijos valstybinė Gnesinų konservatorija, Maskva, 2008); Sankt Peterburgo atlikėjų daugiastygiais liaudies instrumentais konkursas Baltija 2009, Grand Prix (Sankt Peterburgas, Rusija, 2009); 7-asis Tarptautinis kamerinės muzikos konkursas Osakoje, apdovanotas specialiuoju geriausio liaudies instrumentų atlikėjų kolektyvo prizu ir premija už lietuvių kompozitorių kūrinių programos atlikimą (Izumi Hall, Osaka, Japonija, 2011). Liaudies instrumentų ansamblis Vaivora buvo nominuotas Lietuvos muzikų sąjungos Auksinio disko laureatu (2007), dalyvavo LMS rengiamuose Didžiuo-

18 siuose muzikų paraduose (2003, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016). Ansamblis Vaivora įrašė lietuvių kompozitorių kūrinių Lietuvos radijuje, išleido 4 kompaktines plokšteles. Nuo 2016 m. A. Juškevičienė kankliuoja solo ar įvairios sudėties instrumentiniuose ansambliuose su tautiniais instrumentais (kanklės, birbynė, lamzdelis), taip pat su klasikiniais instrumentais (violončelė, vargonai, fortepijonas, fleita, fagotas), akompanuoja dainininkams. A. Juškevičienė Lietuvos dainų šventės kanklių popietės Skambėkite kanklės dirigentė ir atlikėja (2003, 2007, 2009, 2014, 2018). Naujų kūrinių Lietuvos dainų šventės kanklių popietei ir liaudies instrumentų ansambliams, orkestrams, orkestrams su choru ir/ar solistu (-ais) konkurso vertinimo komisijos narė. Pagal Erasmus dėstytojų mainų programą, buvo išvykusi į Latvijos Jazepo Vitolso muzikos akademiją (Ryga, Latvija), Sibelijaus akademiją (Helsinkis, Suomija). Liaudies instrumentų ir akordeono katedros organizuojamų tarptautinių ir respublikinių Jono Švedo konkursų-festivalių organizacinio komiteto ir vertinimo komisijų narė (2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2013,2015, 2017, 2019); V Tarptautinio Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurso žiuri pirmininkė (2017). Respublikinio vaikų ir jaunimo tautinių muzikos instrumentų ansamblių festivalio Vasaros aidai dirigentė (2015, 2018). Lietuvos liaudies instrumentinės muzikos draugijos Kanklės narė (1993), pirmininkė (nuo 2012). Lietuvos muzikų sąjungos narė (nuo 1998).

19 LEKT. INGRIDA SPALINSKAITĖ-KURIENĖ LMTA Klaipėdos fakulteto lektorė Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos kanklių Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mušamųjų pedagogė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro mušamųjų grupės atlikėja Lekt. Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (1983 m.) koncertinių kanklių atlikėja, pedagogė. Šiuo metu LMTA Klaipėdos fakulteto lektorė, Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos kanklių klasės vyr. mokytoja, Eduardo Balsio menų gimnazijos mušamųjų klasės mokytoja, KVMT mušamųjų grupės atlikėja. Gimė Klaipėdoje. Mokėsi St. Šimkaus konservatorijoje (mok. V. Zelenienė), Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (mok. J. Babaliauskienė ir L. Naikelienė). Greta pagrindinės specialybės, mokėsi simfoninio dirigavimo pagrindų (mok. J. Domarkas). Stažavosi Sibelijaus akademijos kantelių klasėje (mok. R. Koistinen). Baigdama bakalauro ir magistro studijas kaip koncertinių kanklių atlikėja bei pedagogė, mokslus toliau tęsė LMTA pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedroje. Studijavo klasikinius mušamuosius instrumentus. Nuo 2010 m. dirba simfoniniuose orkestruose mušamųjų grupės atlikėja, yra kviestinė pučiamųjų, kamerinių, simfoninių Lietuvos orkestrų narė. Įgytas žinias ir praktiką pritaiko atlikime bei pedagogikoje. Ingridos Spalinskaitės-Kurienės įrašytos kompaktinės plokštelės: 2017 m. solinė Sidabro stygomis ; 2017 m. kolektyvo Lajos Lajos ; 2018 m. arfos ir kanklių dueto Duo Unicum Impressio ; 2020 m. kompozitorės R. Mačiliūnaitės Acting music (kanklių ir perkusijos partijos); 2020 m. vinilinė plokštelė šokio opera NO AI DI (kanklių ir perkusijos partijos) m. išleido aranžuočių leidinį Lietuvių ir keltų tautų melodijos koncertinėms kanklėms. Atlikėja ir pedagogė yra respublikinių, tarptautinių konkursų laureatė, vertinimo komisijų narė.

20 PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KATEGORIJA RIČARDAS KUKULSKIS Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų, Kauno santaka pučiamųjų orkestrų vadovas Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos pedagogas Ričardas Kukulskis gimė 1964 m. Kaune. Mokėsi J. Naujalio vidurinėje meno mokykloje, Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, kurioje įgijo orkestro artisto (trimitas), orkestro dirigento ir pedagogo kvalifikacijas. Šiuo metu vadovauja Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestrui, dirba Kauno santaka pučiamųjų orkestre Ąžuolynas orkestro artistu ir A. Kačanausko muzikos mokykloje trimito klasės mokytoju. Savo atlikėjišką veiklą vykdė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, VPIO Trimitas, Kauno bigbende. Su Karinių oro pajėgų orkestru yra parengęs eilę programų su žymiais Lietuvos atlikėjais ir koncertavęs Lietuvos ir užsienio klausytojams.

21 MARIJUS PERMINAS Koncertinės įstaigos Kauno Bigbendas LR VRM Pirmo pulko orkestro atlikėjas Kauno I muzikos mokyklos pedagogas Marijus Perminas 1994 m. Kauno J. Gruodžio konservatorijoje įgijo pedagogo menininko laipsnį m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, buvo suteiktas bakalauro kvalifikacinis laipsnis orkestro atlikėjo, solisto ir pedagogo kvalifikacija. Pedagogikos praktiką pradėjo 2007 m. Kazlų Rūdos ir Kauno I muzikos mokykloje. Atlikėjas: nuo1997 m. koncertinėje įstaigoje Kauno Bigbendas, nuo 1999 m. LR VRM Pirmo pulko orkestre m. XXVI J. Pakalnio respublikinio konkurso vertinimo komisijos narys (J. Gruodžio konservatorija) 2018 m. seminare Muzikavimo pučiamaisiais instrumentais metodinės gairės skaitė pranešimą Etiudų atlikimo reikšmė instrumento valdyme. Koncertai: 2020 m. koncertas Raudonės kultūros centro dailininkų mėgėjų darbų parodos atidaryme; koncertas Love Story skirtas Ukmergės bendruomenei Lukenskų namuose ir kt.

22 ASIST. LINAS KLEBAUSKAS VDU Muzikos akademijos Instrumentų katedros asistentas (saksofonas) Kauno J.Gruodžio konservatorijos Kauno I muzikos mokyklos pedagogas KĮ VPIO Trimitas atlikėjas 1994 m. Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje įgijo pedagogo menininko laipsnį m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir buvo suteiktas magistro kvalifikacinis laipsnis estrados orkestro dirigento, solisto ir pedagogo kvalifikacija. Nuo 2014 m. asist. Linas Klebauskas skleidžia pedagoginę patirtį VDU Muzikos akademijoje, nuo 1998 m. Kauno I muzikos mokykloje ir Kauno J. Gruodžio konservatorijoje. Atlikėjas nuo 1995 m. koncertinėje įstaigoje valstybiniame pučiamųjų instrumentų orkestre Trimitas. Nuo 2016 m. respublikinio Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkurso vertinimo komisijos narys m. I tarptautinio Aleksandro Fedotovo saksofonininkų konkurso organizacinio komiteto narys m. vesti meistriškumo kursai Lietuvoje Jaunojo saksofonininko garsinių ir techninių įgūdžių formavimas pradiniame etape. Koncertai: PIA JESUS, Šv. Jonų bažnyčia, Dianos Sencienės solinis vakaras, Pasitinkant vasarą, Jurgitos Umaraitės koncertinės veiklos vakaras, A. Fedotovui atminti, M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Vilniuje, Taip skamba saksofonas 20 metų L. Klebausko pedagoginės veiklos vakaras, grupės Akustinis cechas Vaidotų bendruomenei, Tarptautinis pučiamųjų instrumentų festivalis Šanchajuje (Kinija), koncertas Love story, skirtas Ukmergės bendruomenei, Lukenskų namuose.

23 AUDRONIUS DAUKŠYS Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos pedagogas Audronius Daukšys Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokytojas metodininkas. A. Daukšys baigė Klaipėdos St. Šimkaus konservatoriją (A. Kužmarskio klarneto klasė), Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. A. Budrio klarneto ir prof. A. Vizgirdos kamerinio ansamblio klasės) m. stažavosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. A. Vizgirdos kamerinio ansamblio klasėje m. dėstė Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete, o nuo m. Klaipėdos universiteto menų fakultete klarneto ir kamerinio ansamblio disciplinas m., m. grojo Palangos miesto pučiamųjų instrumentų orkestre m. A. Daukšys įkūrė kamerinės muzikos ansamblį FOCOLARE. Koncertams paruoštos 4 programos, dalyvauta IX ir X šiuolaikinės muzikos festivaliuose Marių klavyrai. Nuo 2002m. A. Daukšys Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokytojas metodininkas. Už kūrybingą darbą su mokiniais įvertintas LR prezidento Valdo Adamkaus garbės raštu.

24 AKORDEONO KATEGORIJA PROF. KAZYS STONKUS Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademijos profesorius, akordeono skyriaus vedėjas Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas Pasaulio akordeonistų konfederacijos (CIA) muzikos komiteto narys, atlikėjas Baltijos šalių akordeonistų asociacijos pirmininkas 1992 m. baigė Lietuvos Muzikos ir teatro akademiją, m. stažavosi Paryžiaus muzikos akademijoje, m. stažuotė Maskvos Gnesinų vardo institute. Prof. Kazys Stonkus nuolatos koncertuojantis akordeonistas solistas ir įvairių ansamblių dalyvis. Koncertinės gastrolės driekiasi per visą pasaulį tai Lietuva, Ryga, Talinas, Piarnu, Pekinas, Changsha, Izmiras, Šanchajus, Ankara, Madridas,Tianjin, Guangzhou, Hong Kongas, Tokijas, Nagoja, Osaka, Stambulas, Briuselis, Kemer, Paryžius, Kanai, Ath, Tuluza, Maskva, Antalija, Peterburgas, Kaliningradas, Berlynas, Kelnas, Varšuva, Roma, Neapolis. Atlikėjas sukūrė ir įrašė muziką A. Griškevičiaus filmui Mikališkių stebuklai (Demonstruotas Niujorke, San Franciske, Tokijuje, Berlyne), muziką V. Gerulaičio jubiliejui. Dalyvavo koncertiniuose turuose su dainininkais Asta Krikščiūnaite, Virgilijum Noreika, Gintare Skėryte, Judita Leitaite, Rasa Rapalyte, Egidijumi Sipavičiumi, M.K. Čiurlionio kvartetu. Atliko įrašus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Amsterdamo, Maskvos, Romos, Eindhoveno, Paryžiaus, Varšuvos, Rygos, Pekino, Briuselio įrašų studijose. Įrašė muziką spektakliams, kurią kūrė kompozitoriai G. Puskunigis, B.Kutavičius, A. Martynaitis viso 65 spektakliams. Dalyvavo įrašant 14 kompaktinių plokštelių. Taip pat įrašė Lietuvos kompozitorių J. Tamulionio, F. Bajoro, O. Balakausko, A. Kučinsko, O. Narbutaitės, S. Dikčiūtės, A. Martynaičio, K. Stonkaus kūrinius, solo akordeonui. Muzikos LTV, LNK, TV1, TV televizijų laidoms projektų žiūri narys. Kazys Stonkus dalyvauja respublikinių ir tarptautinių konkursų vertinimo komisijų darbe, jo studentai yra daugelio prestižinių tarptautinių konkursų laureatai.

25 LAIMONAS SALIJUS Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos Kauno 1-osios muzikos mokyklos pedagogas, atlikėjas Laimonas Salijus (gim. 1991) 2016 įgijo akordeono specialybės magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje muzikos atlikėjo bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją. Studijų metu stažavosi Hanoverio muzikos ir teatro aukštojoje mokykloje (prof. E. Moser), privačioje prof. Frederic Deschamps mokykloje Prancūzijoje. Šiuo metu Laimonas yra Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojas metodininkas. Laimonas yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Kanadoje, Rusijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje nugalėtojas ir prizininkas m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose Pasaulio taurė (Zalcburgas, Austrija) ir Pasaulio trofėjus (Kaunas, Lietuva) gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Laimonas atliko solinius rečitalius San Paule, Recife, Brasilia, Joa Pessoa (Brazilija), Belgrade, Kragujevace (Serbija), Martvili (Gruzija), Sankt Peterburge (Rusija), Taline, Parnu (Estija), Rygoje (Latvija), Hanoveryje (Vokietija). Grojo su VDU kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Sankt Peterburgo A. Paulavičiaus jaunimo simfoniniu orkestru, Brazilijos nacionaliniu teatro simfoniniu orkestru, kvintetu Clovis Pereira. Dažnai atlikėją galima išgirsti su Jonu Sakalausku (baritonas), Giedriumi Prunskumi (baritonas), Mindaugu Jankausku (tenoras), Ieva Goleckyte (sopranas), Dagna Kondratavičiūte ir kitais solistais.

26 ASIST. TADAS MOTIEČIUS LMTA Akordeono katedros asistentas Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogas Tadas Motiečius jaunas, perspektyvus akordeonistas. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Raimondo Sviackevičiaus akordeono klasės auklėtinis m. dalyvavo tarptautinėje mainų programoje ERASMUS pas vieną žymiausių pasaulio pedagogų G.Draugsvoll Karališkoje Danijos muzikos akademijoje. Dalyvavo žymiausių pasaulio pedagogų meistriškumo pamokose: G.Draugsoll (Danija); O.Murray (D.Bitanija); J.Rattya, M.Luomma (Suomija); S.Hussong, E.Moser (Vokietija); G.Stopa (Vokietija/Austrija) M.Bjeletic (Serbija); B.Zagoranski (Kroatija); D.Vendramin, C.Jaccomucci, C.Rojac, S.Zanchini, M.Pittocco, G.Dellarole (Italija); B.Lenko (Slovakija); K.Baran, Z.Ignaczewski, G.Palus, R.Grzaka (Lekija); S.Osokin, V.Semionov, F.Lips, A.Ledeniov, A.Dmitriev (Rusija); N.Sevriukov, M.Bula (Baltarusija); Dar jaunas atlikėjas jau yra Karalienės Mortos premijos, daugkartinis šalies ir tarptautinių konkursų laureatas, seminarų, festivalių, projektų dalyvis. Tadas yra apdovanotas V.Adamkaus bei D.Grybauskaitės padėkos raštais, ministrų, merų padėkomis. Pastaruoju metu yra vienas aktyviausių akordeonistų Lietuvoje, atstovaujantis Lietuvos muzikos ir teatro akademiją bei Lietuvą daugelyje prestižinių renginių užsienio šalyse. Jau po dvejų muzikos mokymosi metų prasidėjo Tado konkursinė ir koncertinė veikla. Daugiau nei trisdešimties konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Estijoje, Italijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Kinijoje laureatas. Tadas koncertavo Talino, Rygos, Gdansko, Kopenhagos muzikos akademijų, Suomijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, JAV, Australijos, Centrinės Amerikos koncertų salėse. Dalyvavo Šveicarijos, Italijos, Prancūzijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos šalies ir tarptautiniuose festivaliuose seminaruose m. vasarą dalyvavo keliaujančio tarptautinio orkestro projekte ir koncertiniame ture po Europą. Akordeonistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje įsitraukdamas į unikalius meninius projektus, bendradarbiaudamas su įvairialypiais teatro kūrėjais, tokiais kaip Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras; Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras; Baltijos kamerinis operos teatras; Vilniaus teatras Lėlė ; Valstybinis choras Vilnius. Šis gabus akordeonistas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairios sudėties ansambliuose labai aktyviai bendradarbiauja su kitų instrumentų atstovais inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo, vokalinės muzikos projektuose.

27 DALYVIAI FORTEPIJONO KATEGORIJA F1 VILTĖ MAČENSKAITĖ DOMAS TARVIDAS MODESTAS GALINIS LINAS IGNATAVIČIUS GERDA MAZAREVIČIŪTĖ VYTAUTĖ ALKSNYTĖ DOMINYKA PARAFINOVIČ SOFJA IVANOVA ELEONORA VAITEKŪNAITĖ URTĖ STELMOKAITĖ INA MISIUKANIS NOELĖ KESYLYTĖ JONAS ŠVAŽAS F2 AUGUSTĖ ARLAUSKAITĖ MEIDA DŽENKAITYTĖ JORŪNĖ ZARECKAITĖ URTĖ RIMKUTĖ AUKSĖ PETRAUSKAITĖ DARJA MICHAILOVA INESA PETRAITYTĖ RŪTA VITULSKAITĖ ROBERTAS SAVICKIS UGNĖ STANISLOVAITYTĖ TADAS MARKEVIČIUS LIEPA KAZAKEVIČIŪTĖ ĖTMĖ KANAPECKAITĖ KATRINA GRIŠKEVIČIŪTĖ MARTYNAS DIEČKUS AUDRIUS ANTANAS MAROZAS RADVILĖ PELECKAITĖ ROKAS SKURVYDAS EMILĖ AGERAVIČIUTĖ DAUGIRDAS STANKUS TAUTVYDAS KERAS ADAM ALAZZAM SIMONOVA KIRA LEONAS DANYS MANTAS ALŠAUSKAS MARIJA DIGRYTĖ NOJUS LEVECKIS ELZĖ KLEINAITĖ

28 F3 AISTĖ VAIČIULIONYTĖ GODA BORODULINA MANTAS BERULIS ANDRIUS KALĖDA EVITA JUREVIČIŪTĖ ROKAS KAZLAUSKIS ELŽBIETA VALČIUKAITĖ ANA ANTIPENKOVAITĖ PAULINA JANKOVSKA DOMANTAS SADAUSKAS AURELIJA VANAGAITĖ ANELĖ NARUŠEVIČIŪTĖ JULIJA PORCHUN KAROLINA GRIŠKEVIČIŪTĖ LAKŠMI LAURINAVIČIŪTĖ EVELINA TAMOŠAITYTĖ NIDIJUS VALATKA AUGUSTAS ARMALIS GRETĖ PRANAUSKAITĖ DANIELĖ DAUKŠAITĖ VALERIJA LEIPUTĖ ALEKSANDRA LIZUNOVA VAIVA RAČKAUSKAITĖ IEVE BUČINSKAITĖ JORIS PILIBAITIS INETA SEBESTINAITĖ F4 DOMINYKAS LAUCIUS ŪLA GEIŠTORAITYTĖ MEIRA METELICA AKVILĖ BINDOKAITĖ MAURUŠAITYTĖ NEDA AISTĖ POVILAITYTĖ NORTĖ KARALIŪTĖ TAUČIUS MAŽINTAS MATAS NORMANTAS ELZĖ MARIJA PAULIUKONYTĖ POVILAS UŠINSKIS GUSTĖ GEDVILAITĖ RUGILĖ LIELIUNGAITĖ TAUTVYDAS MORKŪNAS GABRIELĖ BEATA ŠTARAITĖ F5 AGNĖ ŠULNIŪTĖ LEONAS ANDŽIUS AGNĖ ALIJAUSKAITĖ BEATRIČĖ ŽIUBRYTĖ GUSTĖ GALUŠKINAITĖ ŽYGIMANTAS SADAUSKAS URTĖ KLEBAUSKAITĖ SILVIJA ČERNIAUSKAITĖ SAULĖ BUČELYTĖ UGNĖ ŽILIŪTĖ DOMINYKAS JAKUBYNAS IZIDĖ MARCINKUTĖ

29 STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEGORIJA S1 ALEKSANDRA AKBAŠ BERNADETA MIKUTAITĖ ELIZA DZINDZILEVIČIŪTĖ ĄŽUOLAS KANYS VIKTORIJA GEDMINAITĖ PRANCIŠKUS KURAUSKAS EMANUELĖ JAKŠTAITĖ S2 GODA ŠNIEPYTĖ GUSTAS UTKA VAKARĖ LITVINAITĖ JOKŪBAS JONUŠAS JUSTINA BANIŠAUSKAITĖ PRANAS RAZMUS LĖJA RAMANAUSKAITĖ BEATA STANKOVSKA MARK SOKOLOV AMELIJA VILIČKAITĖ S3 ŠARŪNAS KLEINYS RUGILĖ LAPKAUSKAITĖ ALMINA TRAKŠELYTĖ SMILTĖ PETROŠIŪTĖ UGNĖ PREIMONAITĖ SAULĖ PABARŠKAITĖ ŽIVILĖ ŽIŪKAITĖ SIMONA ŠUPINYTĖ SAMUELIS KAIRYS SMILTĖ PUIDOKĖ POVILAS GARŠANOVAS LIEPA RAZMUTĖ LINĖ LIPNICKAITĖ ELIJA REIMORYTĖ GRĖTĖ ZNAIDAUSKAITĖ S4 AUGUSTINA RIMKEVIČIŪTĖ DOVILĖ LAMSARGYTĖ AURĖJA SIMAITYTĖ MARIJS ŽUMBAKYTĖ MARTA NARAUSKAITĖ MYKOLAS STIRBINSKAS DOMANTAS KAIRYS SAULĖ JUODAGALVYTĖ GERDA VALKIŪNAITĖ PATRICIJA KASTECKAITĖ S5 DOVYDAS LEVICKIS IEVA BIERONTAITĖ MARIJA VAITKUTĖ PAULINA BANAITYTĖ NEDA SIRVIDAITĖ UGNĖ SUTKUTĖ NIDA BARBORA EINIKYTĖ SIMONA LUKAŠEVIČIŪTĖ

30 VOKALO KATEGORIJA V1 MARIJA MAMINSKAITĖ KRISTUPAS BUTKUS PAULIUS BUTKUS ELZĖ MARIJA VAIŠYTĖ MELITA KULYTĖ DOMAS TARVIDAS EMILIJA EIČINAITĖ V2 BRIGITA NAVICKAITĖ VAKARĖ KULYTĖ EMA BUČELYTĖ GODA GABRIJOLAITĖ RINGAILĖ RAMAŠAUSKAITĖ MYKOLAS BIDLAUSKAS SAULĖ ČINČIUKAITĖ DOVYDAS LABUTIS URTĖ SIMONŽENTYTĖ GINTARĖ RUZGYTĖ V3 RUGILĖ TRANZAITĖ GAILĖ DENIUŠAITĖ JORIS MAČIULIS EVA KAUŠPĖDAITĖ RŪTA URBONAITĖ RUGILĖ GRENCEVIČIŪTĖ NAGLIS SKYRIUS V4 PATRICIJA KELMONAITĖ KAROLINA MARUŠKAITĖ GUSTAS GRIGARAS SONIA ŠIMOLIŪNAITĖ RUGILĖ RANKAUSKAITĖ AURIMAS SALELIONIS LIAUDANSKAITĖ AKVILĖ KARINA KARVELYTĖ V5 LEONARDAS STANISLOVAS GABRIŪNAS AUKSĖ PUZINEVSKAITĖ LUKRECIJA LODAITĖ GRETA ŠIMANAUSKAITĖ SMILTĖ ŠEDUIKYTĖ ERVINAS JASEVIČIUS URTĖ KLEBAUSKAITĖ SAULĖ BUČELYTĖ ROBERTAS TAMOŠIŪNAS LUKRECIJA LODAITĖ LIEPA BURNEIKAITĖ AUSTĖ DOVTARTAITĖ IGNAS ŠČESNULEVIČIUS JULIJA VAITOŠKAITĖ JULIJA VAITOŠKAITĖ ATĖNĖ ALIUKONYTĖ GRETA DAMBRAUSKAITĖ MILDA NOSKOVAITĖ

31 LIAUDIES INSTRUMENTŲ KATEGORIJA L1 AUGUSTĖ NAVICKAITĖ L2 GINTAUTĖ ČEPLIAUSKAITĖ RUGILĖ ČAPLINSKAITĖ MYKOLAS BIDLAUSKAS RŪTA VARNAGIRYTĖ AKVILĖ BIČEVOJŪTĖ KORNELIJA MEŠKYTĖ ADRIJA TAMULEVIČIŪTĖ L3 AUGUSTĖ PRANSKAITYTĖ MIGLĖ MINEIKYTĖ NIMAJUS SENKUS MĖTA ZAKŠENSKAITĖ GRĖTĖ BIELIUKAITĖ ANDRĖJA BAUŽAITĖ VILTĖ KOKLEVIČIŪTĖ VILTĖ PALAIMAITĖ BARBORA SUKACKAITĖ DOMINYKAS VASILIAUSKAS L4 GABIJA BLIŪDŽIŪTĖ MILDA KALAVINSKAITĖ DEIMANTĖ ARMONAITĖ AKVILĖ ARMONAITĖ ELINGA LIBERYTĖ GRETA GURSKAITĖ AUGUSTĖ GEGECKAITĖ L5 GABIJA SKABURSKYTĖ GRETA NALIVAIKAITĖ MARTYNAS SKIPARIUS ARETA BALADINSKAITĖ ŽEMYNA BALVOČIŪTĖ JOMILĖ STRIUOGYTĖ KOTRYNA MATULIAUSKAITĖ LIEPA BURNEIKAITĖ VYTAUTĖ STONKUTĖ EMILIJA TOMAŠŪNAITĖ MODESTAS ULBERKIS

32 PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KATEGORIJA P1 GABRIELIUS MARTINEZ MARTIN LIEPA RASBURSKYTĖ LUKA SENKUTĖ AGATA MATONĖ PAULIUS BUTKUS P4 JOKŪBAS URBONAS TAJA SOKAITĖ JULIUS ŠERPETAUSKIS ELZĖ KĘSTAITYTĖ GLEB MOROZ P2 RADVILĖ KALKYTĖ UGNĖ GOGAITĖ P3 DOMANTAS ZAILSKAS GUSTĖ KLEBAUSKAITĖ LAURA MARIE LAURINSKAITĖ - BROWN SMILTĖ ASAUSKAITĖ SIBILĖ TĖJA ŽABINSKAITĖ UGNIUS SIPAVIČIUS AUGUSTĖ PAULAVIČIŪTĖ NOJUS BRUZDEILINAS RŪTENIS ŽIČKUS TOMAS ALIJOŠAITIS P5 INDRĖ KARBAUSKAITĖ ROKAS MAKŠTUTIS GOTAUTĖ KANYTĖ NEDAS BALTRUŠAITIS POVILAS AUŠROTAS RAPOLAS AUŠROTAS

33 AKORDEONO KATEGORIJA A1 DOVYDAS MICEIKA ROBERTAS VALUTIS ULA ALEKSANDRAVIČIŪTĖ OSKARAS LINIAUSKAS ELIJUS STASIUKYNAS RAPOLAS DARČANOVAS A2 EMILIAN SAPKEVIČ ROKAS JASUKAITIS VAITAUTAS PANKA ELITA STASIUKYNAITĖ GRETA VAITEKŪNAITĖ ARIJUS KATYŠOVAS PAULIUS ŽAMBA RADVILĖ ŠVARPLYTĖ ALEKSANDRAS POLITIKA VAKARIS TAMULIS MYKOLAS CHOSITAŠVILI DOMINYKAS KAUBRĖ PAULIUS VONŽODAS A3 EMILIJA DUBRO DOMINYKAS ADAMAVIČIUS AUGUSTĖ JONAITYTĖ AUGUSTAS JACKEVIČIUS AGNĖ RADZEVIČIŪTĖ AURĖJA MATULIONYTĖ GYTIS TAPARAUSKAS SILVIJA VAITKŪNAITĖ GABRIELIUS ZENEVIČIUS MOTIEJUS GATULIS A4 EVA NARAUSKAITĖ ŪLA BUČELYTĖ FAUSTA LINKUTĖ ESTERA ŠIRMULYTĖ PIJUS ŠUKYS A5 MATAS IMBRASAS NERINGA MILEVIČIŪTĖ DARIUS GUSTAITIS EGLĖ IEVA KAZAKEVIČIŪTĖ GABRIELĖ JASIUKEVIČIŪTĖ