Susikurkite nemokamą interneto svetainę Trumpa vaizdinė pamokėlė Sudarė: Jolanta Klietkutė-Peleckienė, 2011

Dydis: px
Rodyti nuo puslapio:

Download "Susikurkite nemokamą interneto svetainę Trumpa vaizdinė pamokėlė Sudarė: Jolanta Klietkutė-Peleckienė, 2011"

Transkriptas

1 Susikurkite nemokamą interneto svetainę Trumpa vaizdinė pamokėlė Sudarė: Jolanta Klietkutė-Peleckienė, 2011

2 Nemokamą ir patogią interneto svetainę susikursime jš jūsų gmail pašto dėžutės. Prisijunkite ir susiraskite nuorodą Sites. Kartais ji gali būti paslėpta po užrašu daugiau. P.S. Kaip susikurti pašto dėžutę ir nuotraukų albumus joje - skaitykite pabaigoje esančiuose prieduose.

3 Spauskite mygtuką Kurti naują svetainę : Gerai apmąstykite savo būsimos svetainės pavadinimą. Jis turi būti trumpas, konkretus ir aiškus. Naujai atsivėrusiame lange užpildykite visas reikiamas eilutes. Kol kas nei pasirinkti temą, nei Daugiau parinkčių nejudinkime. Visa tai bus galima tobulinti vėliau. Spauskite Kurti svetainę.

4 Štai, jau turite naujosios svetainės rėmus. Labai svarbūs ir ateity reikalingi mygtukai yra išskirti raudonu apskritimu: +Kurti puslapį - naudojamas, kai norite įdėti dar vieną naują puslapį, ir, kad šoniniame stulpelyje atsirastų nauja eilutė/nuoroda / Redaguoti puslapį - naudojamas, kai norite taisyti atsiverstą puslapį. Taigi, spauskite Redaguoti puslapį ir pildykite jūsų svetainės titulinį lapą. Viską užpildę būtinai nuspauskite Išsaugoti.

5 Jeigu jau turime pirmąjį lapą, galime imtis antrojo puslapio ir antrosios turinio eilutės. Spauskite +Kurti puslapį ir atsivėrusiame lange įrašykite naujojo puslapio pavadinimą. Kol kas pasirinkti naudotinų šablonų nebūtina, tai galima bus padaryti vėliau. Pabaigę nepamirškite nuspausti Sukurti puslapį

6 Atsivėrusį naują puslapį vėl galite pildyti norima informacija. Kairiajame viršutiniame kemputyje nuspaudę Įterpti, galite į puslapį įterpti įvairių dalykų. Manau, kad pabandę, patys išsiaiškinsite kaip tai veikia.

7 Jeigu norite įterpti savo Picasa albumų nuotraukų demonstraciją, pirmiausia grįžkite į savo el. pašto dėžutę, jos žymeklis yra viršuje (raudonas vokas ir jūsų adresas). Spauskite Nuotraukos, atsivertę reikiamą albumą, nusikopijuokite jo nuorodą (pažymėjau mėlynai).

8 Grįžkite į Sites (puslapiai) Įterpti ir pasirinkite Atsivėrusiame langelyje URL įstatykite nukopijuotą nuotraukų albumo nuorodą. Skaidrių demonstracijos dydį aš visada pasirenku didžiausią. Visas varneles nuimu, palieku tik Automatinis paleidimas. Jeigu jums svarbios nuotraukų antraštės, palikite varnelę ir ant Rodyti antraštes. Nepamirškite nuspausti Išsaugoti.

9 Galite pasirinkti albumo demonstracjos lygiavimą. Nepamirškite nuspausti viršuje dešinėje esantį

10 Štai ir rezultatas:

11 Jeigu norite įterpti nuotrauką iš Picasa albumų, grįžkite į Įterpti. Pasirinkite reikiamą albumą ir nuotrauką iš jo. Jeigu turite nuotraukos nuorodą, iš karto ją galita įklijuoti apačioje esančioje eilutėje.

12 Rezultatas daugmaž toks:

13 Sukūrus šiek tiek daugiau puslapių, turinyje juos galima grupuoti, t.y. šiuo atveju kelionės nuotraukų demonstračiją galime perkelti prie Nuoraukų Rezultatas:

14 Kai jau turime susikūrę pagrindinius puslapius, galime toliau tvarkyti svetainę. Dešiniajame viršutiniame kampe pasirinkti Daugiau veiksmų ir Tvarkyti svetainę.

15 Pasirinkus Tvarkyti svetainę gauname naują lentelę.

16 Pasibandykite patys kaip veikia visi meniu punktai. Jeigu norėsite pakeisti svetainės pavadinimą, pasirinkite meniu punktą Bendra. Ten taip pat galėsite ir visiškai ištrinti savo svetainę, jei ji jums atsibos, ar jeigu sukursite geresnę.

17 Smagiausia dalis - pasirinkti savo svetainės dizainą. Dizaino pavyzdžiai yra Tvarkyti svetainę meniu eilutėje Temos. Pabaigę nepamirškite Išsaugoti pakeitimus

18 Priedai Google.sites sukurtų svetainių pavyzdžiai: Kaip susikurti internetinį nuotraukų albumą: Susikurti pašto dėžutę Atsisųsti ir instaliuoti savo kompiuteryje nedidelę nemokamą programėlę Picasa (atsisųsti galite iš čia Geriausia darbastalyje susikurti naują katalogą ir į jį sukelti nuotraukas, kurias norėsite publikuoti internete. Įjungus programą Picasa, ji pati suras jūsų nuotraukas esančias C: diske (taip pat ir darbastalyje). Telieka pasižymėti nuotraukas, kurias norite įkelti į internetą, ir spausti apačioje esantį, pažymėtą žalia strėle, mygtuką Įkelti. Geriausia pasirinkti dalinimosi siuntimo režimą. Susikurti naujo internetinio albumo pavadinimą ir palaukti kol nuotraukos bus įkeltos. Vizuali instrukcija iš YouTube: